Club Finals Results 2021

Clarrie & Ivy Jennings Cup, 100 up Singles
Winner              Tony Williams
Finalist               Andy Fry

Stan Chadwick Trophy, Never Won Singles
Winner              Marcus Coulam
Finalist              Ian Boothroyd

Ladies Singles Rose Bowl
Winner              Helen Munro
Finalist              Barbara Tantum

W.M. Murdoch Trophy, Gents 2W Singles
Winner              Paul Ritchie
Finalist              Des Skillington

Tuesday Afternoon Roll Ups (Gents)
Winner              Rae Robertson
2nd.                  Ian Robinson
3rd.                   David Woodhouse

Tuesday Afternoon Roll Ups (Ladies)
Winner              Noreen Cooke
2nd.                  Margaret Robinson
3rd.                   Nadina Lincoln

Click here for photos

Club Finals 2019

Tom Howell Trophy, Drawn 2 Wood Pairs :
Winners Ian Boothroyd & Ross Munro

Clarrie & Ivy Jennings Cup, 100 up Singles:
Winner Geoff Allen
Finalist Paul Ritchie

Eric Thomas Trophy, Veterans 4 wood Singles:
Winner Ross Munro
Finalist Paul Ritchie

Alf & Hazel Stringer Cup, Open 4 wood Singles:
Winner Tom Fleming
Finalist Paul Ritchie

Stan Chadwick Trophy, Never Won Singles:
Winner Trevor Gregg
Finalist Dennis Bingham

Gladys Haywood Trophy, Married 2 wood Pairs:
Winners Audrey & Tony McGrath
Finalists Jan & Trevor Gregg

Rose Bowl
Winner Barbara Tantum
Finalist Audrey McGrath

Wm. Murdoch Gents 2 wood Singles:
Winner Paul Ritchie
Finalist Des Skillington

Jack Grainger Trophy, Mixed 4 wood Pairs:
Winners Janet Boothroyd & Clive Catlin
Finalists Barbara Tantum & Bob Senior

Gents 2 wood Pairs:
Winners Paul Ritchie & Steve Lester
Finalists Ray Des Skillington & Pete Smith

Australian Pairs
Winners Paul Ritchie & Wilson Bradley
Finalists Andy Fry & Marcus Coulam

Tuesday Roll Up:
Gents, 1st Gordon .Nobbs, 2nd Rae Robertson, 3rd Roger Swain
Ladies, Joint Winners Ida Mills, Julie Parry & Shirley Shepherd 

Village Match
Winners Farnsfield St.Michaels School

Click here for photos

Club Finals Results 2018

Pam Reeson Trophy, 3W
Winner Mr.D.Bingham
Joint Runners Up Mr.& Mrs S.Shepherd

Tom Howell Trophy, Drawn 2W Pairs
Winners Mrs M.Tarbox & Mr.P.Smith

Clarrie & Ivy Jennings Cup, 100 up Singles
Winner Mr.R.Wright
Finalist Mr.S.Lester

Eric Thomas Trophy, Veterans Singles
Winner Mr.T.Fleming
Finalist Mr.R.Munro

Alf & Hazel Stringer Trophy, Open 4W Singles
Winner Mr.P.Ritchie
Finalist Mr.M.Coulam

Stan Chadwick Trophy, Never Won Singles
Winner Mr.A.Fry
Finalist Mr.D.Bingham

Gladys Haywood Trophy, Married Pairs
Winners Mr.D. & Mrs J. Milnes
Finalists Mr.I. & Mrs.J.Boothroyd

Val Reeson Trophy, Gents 2W Pairs
Winners Mr.T.Williams & Mr.S.Lester
Finalists Mr.I.Boothroyd & Mr. T.Gregg

Ladies Singles Rose Bowl
Winner Mrs B.Tantum
Finalist Mrs. H.Munro

W.M.Murdoch Trophy, Gents 2W Singles
Winner Mr.P.Ritchie
Finalist Mr.C.Catlin

Jack Grainger Trophy, Mixed Pairs
Winners Mr.R.Silcock & Mrs.J.Clarke
Finalists Mr. D.Skillington & Mrs. M.Robinson

Australian Pairs
Winners Mr.T.Williams & Mr.D.English
Finalists Mr.M.Coulam & Mr.R.Munro

Tuesday Afternoon Roll Ups (Gents)
Winner Mr.G.Nobbs
2nd. Mr.B.Lowther
3rd. Mr.T.Fensome

Tuesday Afternoon Roll Ups (Ladies)
Winner Mrs J.Boothroyd
2nd. Mrs.J.Lytollis
3rd. Mrs M.Robinson

Village Match
Winners "The Plough"

Club Competition Results 2017

Tom Howell Trophy, Drawn 2 Wood Pairs:
Winners Wilson Bradley & Des Skillington

Pam Reeson Triples:
Winners Margaret Robinson, Des Skillington, Ron Wright
Finalists Janet Boothroyd, John Ullyatt, Steve Lester

Clarrie & Ivy Jennings Cup, 100 up Singles:
Winner Vic Atkinson
Finalist Tony Williams

Eric Thomas Trophy, Veterans 4 wood Singles:
Winner Vic.Atkinson
Finalist Geoff Allen

Alf & Hazel Stringer Cup, Open 4 wood Singles:
Winner Geoff Allen
Finalist Ron Wright

Stan Chadwick Trophy, Never Won Singles:
Winner Clive Catlin
Finalist Ross Munro

Gladys Haywood Trophy, Married 2 wood Pairs:
Winners Helen & Ross Munro
Finalists Audrey & Tony McGrath

Rose Bowl: 
Winner Audrey McGrath
Finalist Barbara Tantum

Wm.Murdoch Gents 2 wood Singles:
Winner Tony Williams
Finalist Peter Smith

Jack Grainger Trophy, Mixed 4 wood Pairs:
Winners Audrey McGrath & Roger Smith
Finalists Jan Gregg & Vic Atkinson

Tuesday Roll Up:
Gents: 1st Gordon Nobbs, 2nd Jan Barry Green, 3rd David English
Ladies: 1st Helen Munro, 2nd Jan Gregg, 3rd Judith Lytollis

Gents 2 wood Pairs:
Winners Roger Smith & Trevor Gregg
Finalists Ray Silcock & Ron Wright

4X2 League:
Winners Farnsfield "A" Team

Click here for Photos

Club Finals Results 2016

Tom Howell Trophy, Drawn 2 Wood Pairs :
Winners Mr E.Webster & Mrs J.Milnes

Pam Reeson Triples:
Winners M.Coulam, B.Tantum, D.Skillington
Finalists J.Milnes, R.Swain, V.Atkinson

Clarrie & Ivy Jennings Cup, 100 up Singles:
Winner S.Lester
Finalist V.Atkinson

Eric Thomas Trophy, Veterans 4 wood Singles:
Winner V.Atkinson
Finalist R.Wright

Alf & Hazel Stringer Cup, Open 4 wood Singles:
Winner P.Norton
Finalist D.Callow

Stan Chadwick Trophy, Never Won Singles:
Winner R.Smith
Finalist C.Catlin

Gladys Haywood Trophy, Married 2 wood Pairs:
Winners J & T. Gregg
Finalists E & R. Silcock

Rose Bowl Ladies 2 wood Singles:
Winner Mrs E.Silcock
Finalist Mrs B.Tantum

Wm.Murdoch Gents 2 wood Singles:
Winner P.Ritchie
Finalist V.Atkinson

Jack Grainger Trophy, Mixed 4 wood Pairs:
Winners Mrs J.Clarke & Mr. R.Silcock
Finalists Mrs G.Bates & Mr D.English

Tuesday Roll Up:
Gents, 1st G.Nobbs, 2nd A.Williams, 3rd B.Green
Ladies, 1st J.Gregg, 2nd J.Milnes, 3rd J.Lytollis

Gents 2 wood Pairs:
Winners Roger Smith & Vic Atkinson
Finalists R.Silcock & P.Ritchie